 | Андрій Карабелеш – 1906-1964 рр., педагог, філософ, поет, письменник. |
 | Олександр Духнович – 1803-1865 рр., будитель руського духу в Карпатах, священик. |
 | Григорій Таркович – 1754-1841р.р., перший єпископ Пряшівської єпархії. іменований Франціском І у Відні 1818 року, богослов, філософ, навчитель. |
 | Григорій-Ігнатій Жаткович – 1886-1967 рр., президент директорії Підкарпатської Русі, перший губернатор краю (1920р.), доктор права, журналіст, видавець. |
 | Мирослав Чайковський – 1927-1995 рр., Заслужений лікар України, Заслужений працівник культури України. |
 | Олександр Митрак – 1837-1913 рр., священик, поет, письменник, етнограф, мовознавець, журналіст. |
 | Іван Сільвай – 1838-1904 рр., Творчість письменника-будителя Івана Антоновича Сільвая (відомий під псевдонімом Уріїл Метеор) – унікальне явище в закарпатському літературному процесі XIX століття. Іван Сільвай увійшов в історію нашого краю як найяскравіший борець проти мадяризації та асиміляції закарпатоукраїнців.
Шлях І.А.Сільвая в літературу був складний, суперечливий, що було зумовлено як характером письменника, так і тогочасним становищем. Письменник народився 15 березня 1838 р. в свалявському селі Сусково в родині священика Антонія Сільвая та Катерини Легези. Існує думка, що батько І.А.Сільвая був з Угорщини і жив у Марія-Повчі, де програв у карти родовий маєток і був змушений переселитися у Сусково.
Іван Сільвай був третьою дитиною у сім’ї, але єдиним сином, і тому батько приділяв йому особливу увагу. І.Сільвай, як і його старші сестри, виховувався в суворому релігійному дусі. Разом з тим Сільвай-батько свято дотримував народні традиції та звичаї, прагнучи прищепити їх синові. Майбутній письменник ріс серед простих сільських дітей, “...в соприкосновении с этими простодушными сынами природы, и принимал первые впечатления, которые неизгладимо запечатлевались в сердце...”. З раннього дитинства у Сільвая зародилася любов до свого рідного гірського села, до його жителів. Тут у його уяві народжувались романтичні казкові світи, “полные волшебных гор, где происходит жизнь, разинствующая своими чудесами от настоящей жизни”, “являются сказки, былины, поверья о похождениях, подвигах и удали витязей, одарённых сверхъестественною силою, о царях и царицах, о царевичах и царевнах, ... о разбойниках, колдунах, ведьмах, чаровниках, о сон-траве, о всетворящих ключах, ... о леших, домовых, потоплениках, опырях, чернокнижниках, добрых покровителях и злых врагах людей”. Насправді, це тільки пізніші романтичні спогади Сільвая, уже літньої та досвідченої людини, в “Автобиографии” (90 рр.). А саме дитинство його було буденнішим і схожим на дитинство більшості попівських дітей того часу. |
 | Юлій Гуца-Венелін – 1802-1839 р.р., Просвітній діяч, учений, публіцист, історик-етнограф, філолог, народився 3 квітня 1802 року в с. Тибава, тепер Свалявський р-н Закарпатської області.
Освіту здобув в Ужгородській гімназії. У 1821 р. вчився в Сатмарському ліцеї (теп. Румунія), наступного року — у Львівському університеті. У 1825 р. переїхав у Москву і за порадою земляка І. Орлая продовжив навчання у Московському університеті. У грудні 1829 р. Російська Академія відрядила його до Болгарії, Валахії і Молдавії. Зібравши багатий матеріал, у 1833 р. закінчив фундаментальну працю «Влахоболгарські і дако-словянські грамоти» (1840). У 1835 р. написав «Граматику нынешнего болгарского наречья». |
 | Ірина Удут – 1975 р.н., - чемпіон Європи з кіокушинкарате 2002 року в Угорщині. |
Почесні громадяни міста Сваляви
- Станкович Євген Федорович – академік , видатний композитор, народний артист УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім.. Т.Г.Шевченка.
- Чайковський Мирослав Степанович (посмертно) – 1927-1995 р.р., Заслужений лікар України, Заслужений працівник культури України, композитор , диригент народного хору м. Сваляви.
- Шваб Іван Васильович – заслужений працівник промисловості України.
- Гандзьошина Марія Хомівна – відмінник охорони здоров’я.
- Мішко Георгій Степанович – начальник відділу використання природних ресурсів МПП «Алекс» 2002р.
- Лізанець Василь Васильович – відмінник народної освіти, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України.
- Гештень Іван Іванович – директор ЗАТ фірма «Свалява ЛХК».
- П’ятаченко Григорій Олександрович – доктор економічних наук, професор, директор науково-дослідницького фінансового інституту м. Києва.
- Сарканич Василь Васильович – голова правління общества Подкарпатських Русинов.
- Тидір Георгій Петрович – директор підготовчих курсів факультету до вузівської підготовки Київського університету міжнародних відносин.
- Янцо Михайло Михайлович (посмертно) – заслужений працівник культури Північно-Осетинської АРСР, відмінник народної освіти, провідний соліст народного хору ім.. М.Чайковського, нагороджений орденом «Знак пошани».
- Коцан Михайло Михайлович – керівник самодіяльного народного духового оркестру «Гелікон».
- Туряниця Василь Іванович – історик, краєзнавець.
- Туряниця Володимир Іванович (посмертно) – заслужений лікар України, відмінник охорони здоров’я.
- Долинич Йосип Йосипович – історик, краєзнавець.
- Жудер Степан Степанович – відмінник народної освіти, вчитель хімії.
- Черненко Іван Григорович – головний державний санітарний лікар Свалявського району.
|