bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Головна Новини Контакти

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація
   
Наше місто
   
Економіка міста
     
Гуманітарна сфера
     
Сервіс та відпочинок
   
Опитування
Які Ви бачите шляхи виходу з кризи житлово-комунального господарства?
Створення ОСББ
Реприватизація житлового фонду
Підвищення тарифів на послуги
Байдуже
Результати
Архiв опитувань

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Туристична Свалявщина
ОСББ
 
Проведено зустріч з представниками ОСББ

У середу, 10 грудня, відбулася зустріч при міському голові представників об’єднання співвласників багатоповерхового будинку № 1 по вул. Головній та власників нежитлових приміщень, що розташовані на першому поверсі цього будинку.

Необхідність у проведенні зустрічі була викликана потребою подальшого вирішення питання щодо капітального ремонту покрівлі багатоповерхового будинку та його утримання у майбутньому.

Зокрема, міський голова наголосив на тому, що співвласники всіх приміщень (житлових та нежитлових) повинні приймати пропорційну дольову участь у вирішенні питань щодо утримання житлового фонду, що переданий на баланс об’єднання.

Отже, одним із шляхів вирішення проблеми капітального ремонту покрівлі будинку, міський голова назвав допомогу міської ради у виготовленні проектно-кошторисної документації та придбанні необхідних будівельних матеріалів за кошти міського бюджету.

На закінчення зустрічі присутні подякували міському голові за розуміння проблеми та намагання міської ради допомогти у її вирішенні.


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ ЗІ СТВОРЕННЯ НОВОГО ОСББ


У відповідності з статтею 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків», об'єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень.

Для створення ОСББ співвласники будинку повинні дотримуватись наступної ПОСЛІДОВНОСТІ ДІЙ:

1. Створити ініціативну групу з не менше трьох власників приміщень.
Така група не обирається і не затверджується, а є самопризначеною. Важливо підкреслити, що, незважаючи на такий її «самопризначений» статус, її виникнення і діяльність передбачена нормою Закону «Про ОСББ». Це надає їй право авторитетно вимагати від представників влади належного виконання положень Постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.02 р. №1521, де у п. 2 зазначено: «Раді Міністрів АРК, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям сприяти створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків».

2. Ініціативна група повинна опанувати теоретичну базу — вивчити у першу чергу:
Закони України:
1) «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.01 р. №2866-III;
2) «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04 р. № 1869-ІV;
3) «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.92 р. № 2482-ХІІ.
Постанови Кабінету Міністрів:
1) «Про реалізацію Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 11 жовтня 2002 р. N° 1521 зі змінами згідно постанови КМУ від 22.09.2004 р, № 1242
2) «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» від 12.07.2005 р. № 560;
3) «Про затвердження Правил надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 р. № 630;
4) «Про затвердження Правил користування приміщеннями житлових будинків» від 24.01.2006 р. № 45.
Накази Дєржжитлокомунгоспу України:
1) «Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян» від 15.09.1992 р. № 56;
2) «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» від 25.08.2005 р. № 76;
3) «Про затвердження Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя» від 27.08.2003 № 141;
4) «Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд» від 10.09.04р. № 150.
У подальшому слід вивчати нормативну базу згідно Рекомендованого переліку законодавчої та нормативної бази для голів ОСББ та ЖБК з розділу «Додатки».

3. Ініціативна група має з'ясувати:
1) реальний технічний стан будинку, його інженерного устаткування, тепло- і водопровідних мереж, даху, стін, фундаменту, а також стан допоміжних приміщень (підвали, горища тощо). Цю важливу і складну роботу є сенс проводити за допомогою досвідченого будівельника чи фахівця житлово-комунальної галузі або керівника іншого ОСББ.
2)реальний економічний стан будинку. Для цього треба порівняти обсяг платежів, які сплачують мешканці за експлуатаційне обслуговування будинку, що дорівнює сумі загальної площі квартир, помноженої на тариф, визначений органом місцевого самоврядування з реальною собівартістю обслуговування будинку комунальним ЖЕКом. Крім того, слід порівняти обсяг платежів, які сплачують мешканці за комунальне обслуговування за тарифами або за показниками будинкових лічильників з реальними витратами ЖЕКу за показниками теплогогенеруючої компанії — так званими табуляграмами.

4. Ініціативна група розробляє статут ОСББ на основі Типового статуту та вимог ст. 7 Закону «Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків»
Закон не забороняє вносити до Типового статуту доповнення або зміни.
• У статуті (а не у додатковому рішенні загальних зборів) буде доцільно визначити порядок прийняття рішення зборів шляхом письмового опитування.
• У статуті необхідно визначити принцип розподілу голосів на зборах ОСББ.

5. Після того, як визначиться достатнє коло зацікавлених власників житлових і нежитлових приміщень, Ініціативній групі належить скласти їх список, зібрати інформацію про будинок і про його мешканців (технічний паспорт, кількість приватизованих і неприватизованих квартир, наявність вбудованих нежитлових приміщень та їх належність, площа, строки оренди, використання допоміжних приміщень, кількість мешканців будинку, що мають різні пільги, право на субсидії, дані про дотації і т. ін.) Ініціативна група складає список власників (співвласників) квартир і нежитлових приміщень згідно їх правовстановлюючих документів на житло. Якщо попри всі зусилля не вдається з'ясувати власників деяких квартир (з причин їх довгої відсутності, неможливості зв'язатися тощо), то, як виняток, можна скористатися даними паспортного відділу ЖЕКу. У цьому списку відносно кожного власника (співвласника) квартири необхідно проставити належну йому житлову площу. Ці дані можна взяти з поповерхового плану, який має знаходитись у ЖЕКу

6. Важливо з самого початку своєї роботи в будинку знайти підтримку ідеї створення об'єднання. Велику користь принесе розповсюдження листівок, проведення агітаційної роботи серед мешканців на зборах і в приватних бесідах, поширення позитивного досвіду роботи створених об'єднань. Ініціативна група на підставі отриманих знань і напрацьованих документів проводить роз'яснювальну роботу серед власників приміщень, надає можливість ознайомитись з проектом статуту, при необхідності проводить попередні інформаційні збори. Форми такої роз'яснювальної роботи — різні. Наприклад, доцільно буде підготувати І направити кожному мешканцю листівку-звернення від ініціативної групи приблизно такого змісту:

Шановні сусіди, власники квартир!
Доводимо до вашого відома, що у нашому будинку створена і діє ініціативна група по організації об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Термін «ОСББ» вперше став відомим широкому загалу у 1992р., коли у Законі України «Про приватизацію державного житлового фонду» було зазначено, що власники приватизованих квартир можуть створювати такі об'єднання. Але аналог цього терміну «кондомініум» (у перекладі з латини — «спільне володіння майном» ) з'явився ще у Древньому Римі, коли виникла необхідність різним сім'ям жити у одному будинку і вирішувати багато спільних питань. З того часу у всіх без винятку країнах світу такі об'єднання (у тих або інших формах) стали основою організації спільного проживання людей, альтернативи якої немає.

В Україні статус ОСББ визначається Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», згідно якого ОСББ — це юридична особа створена власниками приміщень для сприяння використання їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна. Тобто має печатку, банківській рахунок, укладає цивільно-правові договори, є неприбутковою організацією.

На відміну від ЖЕКівських будинків, члени ОСББ самостійно визначають кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку, структуру і стиль управління, формують штатний розклад, персональний склад працівників та їх заробітну плату (управителя, сантехніка, двірника, електрика, бухгалтера, консьєржа тощо), мають право оптимального вибору виконавців житлово-експлуатаційних послуг (вивіз сміття, дезінфекції, ремонтних робіт),самі визначають черговість проведення поточного ремонту і головне — набувають реального впливу на якість цих робіт, ОСББ має більші, ніж окремі мешканці, можливості вимагати від постачальників комунальних послуг (тепло-енерго, водоканал ) виконання умов угод, які воно уклало з ним. ОСББ, як юридична особа, може отримувати кредит на проведення ремонтів, встановлення лічильників, облаштування при-будинкової території тощо. Цю прибудинкову територію у свою власність може отримати тільки ОСББ у той час, як власники квартир — співвласники будинку, такої можливості не мають. Приватизація нежитлових приміщень будинку може здійснюватись лише за погодженням з правлінням ОСБВ, першочергове право на викуп таких приміщень також має ОСББ. Після прийому будинку на свій баланс ОСББ може здавати в оренду допоміжні приміщення і скеровувати ці кошти на поліпшення технічного стану житла.
Будинок, в якому створено ОСББ, зберігає право на покриття різниці в тарифах (доки така система існує в державі) і на участь в місцевих програмах, які стосуються житлового фонду. У деяких населених пунктах сесія місцевої ради приймає рішення про першочергове направлення коштів місцевого бюджету на будинки, в яких створено ОСББ . І це, зрозуміло, бо кошти в цьому випадку використовуються більш ефективно. Колишній власник будинку (як правило — місцева рада) зобов'язаний прийняти участь у першому після прийому будинку на баланс ОСББ капітальному ремонті. Новостворене ОСББ не повинно відповідати за борги мешканців будинку, які у них залишились перед комунальним ЖЕКом.

ОСББ має особливості оподаткування — воно за законом не платить податок на прибуток у частині основної своєї діяльності (необхідно відобразити у статуті і погодити з ДПІ).

Зрозуміло, що ці права поєднуються і з обов'язками, головними з яких є забезпечення своєчасної сплати мешканцями внесків за житлово-комунальні послуги, та утримання будинку у належному технічному і санітарному стані.
ОСББ побудоване за суто демократичними засадами. Його членом може бути кожний, що є власником (співвласником ) житлового або нежитлового приміщення. Члени ОСББ мають право бути обирати І бути обраними у керівні органи — Правління і ревізійну комісію; беззастережно ознайомитись з документами об'єднання; у кількості 20% можуть скликати позачергові збори без рішення на те Правління і у тому числі достроково переобрати керівництво. Ці права і обов'язки докладно закріплені у Типовому статуті ОСББ, з розподілом між зборами. Правлінням, зборами уповноважених, а також членами об'єднання.

ОСББ має достатньо широкий простір вибору принципів свого господарювання. Так, воно може передати свій будинок на баланс і обслуговування житлово-експлуатаційній організації будь-якої організаційно-правової форми, в тому числі залишитися на обслуговуванні у комунальному ЖЕКу, може укласти з ЖЕКом договори лише та деякі послуги, може самостійно проводити повне обслуговування житла, укласти прямі договори з постачальниками комунальних послуг. Як виняток, ОСББ може, очікуючи більш сприятливих умов, взагалі не здійснювати будь-якої господарської діяльності, а використовувати свій юридичний статус для захисту житлових прав мешканців будинку.

Ініціативна група по створенню ОСББ у нашому будинку напрацьовує проект кошторису на першій рік роботи об'єднання по самостійному утриманню нашого житла, який буде оприлюднений на установчих зборах. Попередні дані свідчать, що діяльність створюваного ОСББ буде рентабельна.

На завершальному етапі роз'яснювальної роботи з мешканцями можна направити інформаційного листа більш конкретного змісту:

Шановні власники квартир!
Доводимо до вашого відома, що у нашому будинку створена і діє ініціативна група по організації об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
ОСББ — це надійний і випробуваний засіб значно поліпшити умови нашого проживання, підвищити якість надання житлово-комунальних послуг, зменшити їх вартість.
Установчі збори по створенню ОСББ планується провести на “___”_____ . 2007 року, про що додатково буде вказано у об'явах по під'їздах. Керівник ініціативної групи , мешкає у кв. ___ і буде вдячний кожному сусіду, який ознайомиться зі Статутом ОСББ , залучиться до його доопрацювання, надасть пропозиції щодо персонального складу Правління ОСББ.
На порядок денний установчих зборів планується винести такі питання:
1) Про створення ОСББ;
2) Затвердження Статуту;
3) Вибори Правління і голови;
4) Вибори представників від об'єднання, яким зборами надаються
відповідні повноваження щодо оперативного розв'язання нагальних
питань шляхом скликання зборів представників (при необхідності);
5) Вибори ревізійної комісії;
6) Затвердження назви ОСББ;
7) Визначення представника ОСББ для надання документів для
реєстрації;
8)Різне.
Наперед вдячні за співпрацю
Ініціативна група


7. Після розробки проекту Статуту, завершення роз'яснювальної роботи встановлюється дата проведення установчих зборів. Не пізніш ніж за 14 календарних днів до їхнього проведення кожен власник повинен бути повідомлений в письмовій формі під розпис або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). На практиці виникають труднощі з визначенням прізвищі займаної площі деяких власників житла, які тривалий час відсутні. Ці дані можна отримати у ЖЕКу (обов'язково з печаткою).
Повідомлення повинно містити:
• з чиєї ініціативи скликаються збори,
• місце проведення,
• час проведення,
• проект порядку денного.

Установчі збори вважаються правомочними, якщо на них присутні більше п'ятдесяти відсотків власників. Це — кворум. Важливо наголосити, що кворум вираховується не за кількістю представників від квартир, а за кількістю їх співвласників. На випадок відсутності кворуму ініціатор призначає нову дату, місце і час проведення установчих зборів. Можуть бути скликані не раніш як через 14 діб з дня зборів, що не відбулися.

На установчих зборах розглядаються такі питання:
• створення об'єднання співвласників, визначення його назви і юридичної адреси;
• розгляд і затвердження статуту об'єднання;
• вибори правління, ревізійної комісії і уповноваженої особи, відповідальної за реєстрацію;
• про розмір частки кожного співвласника у витратах, пов'язаних зі створенням об'єднання (коштів, необхідних для підготовки і реєстрації.
[версія для друку]


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні
TyTa