17 січня на засіданні міськвиконкому про роботу комісії органу опіки і піклування міської ради за 2007 рік інформував присутніх секретар виконкому Едуард СУПП. Зважаючи на той факт, що до цієї комісії звертається дедалі більше мешканців міста, інформаційний бюлетень „Свалява” звернувся до Е. Суппа з проханням роз’яснити на сторінках газети, в яких випадках і для яких цілей потрібно рішення цієї комісії громадянам, у сім’ях яких з вихованням дітей все гаразд, адже головна мета комісії – захист прав неповнолітніх дітей, що живуть у неблагополучних сім’ях.
- Едуарде Йосиповичу, які здебільшого питання розглядала комісія органу опіки і піклування торік?
- Переважна більшість рішень цієї комісії стосувалася надання дозволів на укладення правочинів щодо передачі в іпотеку житлових приміщень від імені неповнолітніх дітей або тих приміщень, право користування якими мають неповнолітні діти. Іншими словами, йдеться про випадки, коли сім’ї з дітьми віком до 18 років вирішують оформити кредитні договори у банківських установах із заставою нерухомого майна. Слід відзначити, що тоді для нотаріального посвідчення кредитного договору позичальник (громадянин, який має неповнолітню дитину (дітей), повинен надати нотаріусу рішення виконкому з врахуванням пропозиції комісії органу опіки і піклування, що діє при відповідній місцевій раді.
- Ця умова стосується навіть випадків, коли неповнолітні діти позичальника не прописані разом із ним на житловій площі власником якої він є і яка йде в заставу для отримання кредиту?
- Так. Наприклад, батько оформляє кредит під заставу власного житла, в якому його неповнолітні діти не зареєстровані. У такій ситуації нотаріус також направить позичальника до комісії органу опіки і піклування за рішенням, що надає дозвіл на укладення правочину щодо передачі в іпотеку житлового приміщення.
- Чи потрібне таке рішення для продажу квартири (приватного будинку) сім’єю, в якій є неповнолітні діти чи дитина?
- Потрібне, адже йдеться про відчуження житлового приміщення. Необхідно пояснити: рішення комісії органу опіки і піклування потрібно для продажу житла і тоді, коли неповнолітні не мають реєстрації (прописки) на житловій площі, що продається. Трапляється, що батьки, діти яких не досягли повноліття, тобто 18 років, продають помешкання, яке успадкували від своїх рідних, при цьому в сім’ї вже є зареєстрована квартира чи приватний будинок, у якому зареєстровані і фактично проживають неповнолітні діти. Проте навіть у такому випадку для відчуження житлового приміщення (відчуження – це продаж або передача у спадок, а також дарування) необхідно, щоб дозвіл надала комісія органу опіки і піклування відповідної місцевої ради. Згадані мною питання регулюються окремими статтями Цивільного та Сімейного кодексів, а також іншими законодавчими актами, спрямованими на захист прав неповнолітніх дітей.
- Едуарде Йосиповичу, хто входить до складу комісії?
- Частина членів комісії органу опіки і піклування міської ради – це досвідчені педагоги, які багато років працюють у школах міста і значну частину свалявських родин знають особисто, в деяких випадках – два-три покоління однієї сім’ї. До складу цієї комісії також входить представник райвідділу міліції. До речі, нещодавно відбулася зміна в складі такої комісії міської ради: оскільки Віктор Михайлович Гость був переведений на іншу посаду, до складу комісії введено Олександра Григоровича Скибу, старшого оперуповноваженого групи кримінальної міліції у справах дітей Свалявського РВ УМВС, капітана міліції.
- Коли відбуваються засідання комісії органу опіки і піклування міської ради?
- Ці засідання проводяться один раз у місяць – другого четверга кожного місяця.
- Якою є процедура прийняття рішень комісією органу опіки і піклування?
- На розгляд комісії громадянин подає заяву відповідного змісту, а також всі необхідні документи. Після цього його запрошують на засідання комісії, де його справу розглядають у його присутності. Свої пропозиції з кожної справи комісія органу опіки і піклування подає на розгляд виконкому міської ради, який і приймає остаточне рішення з тієї чи іншої справи.
|