bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Головна Новини Контакти

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація
   
Наше місто
   
Економіка міста
     
Гуманітарна сфера
     
Сервіс та відпочинок
   
Опитування
Які Ви бачите шляхи виходу з кризи житлово-комунального господарства?
Створення ОСББ
Реприватизація житлового фонду
Підвищення тарифів на послуги
Байдуже
Результати
Архiв опитувань

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Туристична Свалявщина
Міські новини
Ігор Русин: «Кубічний метр води коштує стільки ж, як і склянка чаю в кав’ярні»
10.07.2009

Чи не найголовнішою складовою в справі поліпшення загального добробуту та стану здоров’я населення є забезпечення людей питною водою належної якості та в достатній кількості. 

Водопостачання є одним з найважливіших питань життєдіяльності нашого району і Сваляви як райцентру зокрема. 

Разом з тим, працівникам районного комунального підприємства «Водопостачання та водовідведення» часто доводиться вислуховувати від громадян зауваження та нарікання щодо високих тарифів на послуги, які надає населенню. 

Та чи знаємо ми все про те, як забезпечуються водою наші квартири і будинки, як здійснюється скидання та очищення каналізаційних стоків, з чого складаються видатки на всі ці трудомісткі та енерговитратні процеси? 

Щоб більшість населення, та й окремі посадовці в тому числі, не вважали, що вода тече нам з гір сама, щоб мали чітке уявлення про те, звідки беруться, як формуються тарифи на водопостачання та водовідведення, редакція звернулася за детальними роз’ясненнями до начальника РКП Ігоря Івановича Русина.


– Тож, Ігоре Івановичу, якими нормативними документами керуєтеся, пропонуючи ціну на воду та послуги з водовідведення?

– Насамперед, звичайно, Постановою Кабінету міністрів України за № 959 від 12 липня 2006 року, яка має назву «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення». Визначаємо тарифи відповідно до річних планів виробництва та економічно обґрунтованих планових витрат, які, в свою чергу, передбачаємо на підставі державних та галузевих нормативів витрат, техніко-економічних розрахунків та кошторисів, чинних ставок податків та зборів. 

У згадані планові витрати включаються: вартість матеріалів, заробітна плата, вартість електроенергії, реагентів, палива, експлуатаційні витрати на утримання споруд та обладнання, податок на додану вартість (20%), внески на державне соціальне страхування (37,87%), екологічні відрахування, плата за транспорт, за землю, спецводокористування, комунальний податок, спеціальні дозволи ДАІ, обов’язкове страхування об’єктів підвищеної небезпеки та автотранспорту, проведення медичного огляду, переатестації та навчання людей, які працюють в умовах підвищеної виробничої небезпеки.
Як бачите, на 60 відсотків тарифи на послуги водоканалу складаються з вартості всіх податків, а з решти коштів РКП ВВ повинен забезпечити населення району безперебійним цілодобовим водопостачанням та водовідведенням.

– Якою на сьогодні є структура вашого підприємства, основні фонди, рухомий склад і т.д.?

– Утримуємо два водозабори в Сваляві, по одному – в селах Росош та Березники. Маємо на балансі одну підвищувальну насосну станцію по вулиці Донського, яка подає воду на вулиці Верховинську та Ярослава Мудрого (колишнє військове містечко). За вимогами станцій, 3,4 кілометра напірного та 0,2 самопливного колекторів, 15,2 кілометра вуличних мереж водовідведення, 1,9 кілометра дворових каналізаційних мереж та 232 каналізаційні колодці. Тобто всього мереж водовідведення 20,7 кілометра. 

Не можна не згадати й про те, що на нашому балансі є 5 трансформаторних підстанцій та 6 кілометрів високовольтної лінії, 10 одиниць автотранспортної техніки.
Все це велике господарство обслуговують 124 особи. Завважте, замість 164-ох, визначених нормативами. Тобто працюємо, оптимізувавши кількість персоналу підприємства, суттєво, майже на чверть, скоротивши витрати на оплату праці та видатки на соціальне страхування.

– Тож підприємство має певні фінансові вигоди від цього?

– На жаль, вони, так би мовити, «з’їдаються» зростанням інших витрат, бо ж міськвиконком не наважується затвердити економічно обґрунтовані тарифи на наші послуги. Внаслідок цього працюємо зі збитками. У 2008 році вони становили 220 тисяч гривень. Ми всякчас відчуваємо гостру нестачу обігових коштів, які отримуємо від реалізації наданих послуг. В результаті ж – маємо заборгованість зі сплати податків, не виконуються в повному обсязі роботи з поточного й капітального ремонтів обладнання, споруд, мереж. Така ситуація ставить під загрозу стабільність забезпечення населення та підприємств міста послугами водопостачання та водовідведення, загрожує виникненням заборгованості з виплати заробітної плати, втратою кваліфікованих кадрів, нарахуванням підприємству штрафних санкцій та пені за несвоєчасне здійснення розрахунків з податкових зобов’язань та відключенням від електроенергії.

– В який спосіб можна б здешевити послуги з водопостачання та водовідведення?

– Це можна здійснити тільки шляхом збільшення реалізації послуг та надання дотацій з місцевого бюджету. Певні заходи розроблені і нашим підприємством. Це, зокрема, налагодження максимально можливого будинкового та квартирного обліку використання води, проводимо також інвентаризації з метою встановлення фактичних обсягів споживання води нашими абонентами, виявлення самовільних приєднань до водогонів та крадіжок води з централізованої мережі. 

Попри те, є ряд підприємств і організацій, які працюють за відсутності підключення до загальноміських мереж водопостачання та водовідведення. Ще в січні 2007 року ми направили в міську раду їх перелік з тим, аби самоврядний орган допоміг нам налагодити з ними партнерські стосунки. На жаль, в цьому питанні заважають певні суб’єктивні фактори. 

У листопаді 2008 року ми зверталися до міської та районної рад з проханням про виділення дотації на компенсацію витрат нашого підприємства. Але відповідні місцеві бюджети були прийняті без урахування наших пропозицій. Тим часом тарифи, які були введені з 1 травня 2008 року, були занижені на 20 відсотків проти рівня економічно обґрунтованих. Торік п’ять разів піднімалася мінімальна зарплата. У чинному тарифі вона закладена з розрахунку 515 гривень, але вже з липня минулого року становила 630 гривень. Те саме і з електроенергією: в наших тарифах закладена її ціна 40 коп./кВт.год, а платимо по 60 копійок. В 2008 році тільки різниця в тарифах на електроенергію дала нам збитків на 89 тисяч гривень, із заробітної плати та нарахувань – понад 100 тисяч гривень.

– Якою ж є собівартість послуг з водопостачання та водовідведення?

– В травні цього року ми отримали висновки з розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат. Ними визначена собівартість (без урахування ПДВ та рентабельності) водопостачання 3 гривні 49 копійок за 1000 літрів води та 3 гривні 93 копійки за 1000 літрів стоків. Просив би читача згадати, що одна склянка чаю в кав’ярні зараз коштує 4 гривні. 

Тож Свалявське РКП ВВ направило на розгляд і затвердження міської ради нові економічно обґрунтовані тарифи, які просимо затвердити. Або ж виділити дотацію на покриття різниці в тарифах. Тарифи не можна безпідставно занижувати. Власне, це забороняє робити Закон України «Про житлово-комунальні тарифи». Якщо ж наше підприємство знову не отримає дотації, нам доведеться самостійно піднімати вартість наших послуг з 1 липня цього року. 

Міськвиконком

[версія для друку]


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні
TyTa