bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

Головна Новини Контакти

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна інформація
   
Наше місто
   
Економіка міста
     
Гуманітарна сфера
     
Сервіс та відпочинок
   
Опитування
Які Ви бачите шляхи виходу з кризи житлово-комунального господарства?
Створення ОСББ
Реприватизація житлового фонду
Підвищення тарифів на послуги
Байдуже
Результати
Архiв опитувань

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Туристична Свалявщина
Міські новини
Свалявська міська рада звертає увагу власників житлових будинків та квартир
24.10.2011

В місті постійно приділяється увага щодо безпечної життєдіяльності населення у зв’язку з самовільною перебудовою приміщень у житлових будинках. Питання перепланування і переобладнання квартир, що знаходяться у власності громадян (так звані "євроремонти") набуло великої актуальності. Окремі власники приватизованих квартир намагаються створити собі покращені умови для проживання, модернізувати їх відповідно до сучасних потреб, але не завжди обтяжують себе виконанням норм чинного законодавства, що може призвести до непередбачуваних і навіть надзвичайних наслідків.

Для запобігання самовільної перебудови приміщень у житлових будинках, самовільно збудованим та реконструйованим будинкам, квартирам, які підлягають прийняттю в експлуатацію, Свалявська міська рада повідомляє:

Відповідно до Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 р. № 439, вона здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням юридичними і фізичними особами державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт, перепланування та реконструкції (дообладнання) житлового фонду, будівель громадського призначення, елементів упорядження територій для задоволення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення.

Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 № 76, зареєстрованих Мін’юсті України 25.08.2005 за № 927/11207 переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу відповідно до законодавства.

Переобладнання і перепланування приміщень у жилих будинках, що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі не допускається.

Для одержання декларації на початок будівельних робіт при перепланування приміщень у жилих будинках їх власник або уповноважена ним особа, у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», звертається до районного відділу містобудування та архітектури. Є випадки, коли для вирішення цих питань створюються комісії, які розглядають клопотання чи заяви власників квартир. До складу комісій входять представники пожежного та санітарного нагляду, органів архітектури та житлово-комунального господарства.

Власник, наймач (орендар) жилого будинку або приміщення у жилому будинку, що припустив самовільне переобладнання або перепланування, яке призвело до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, відповідно до статті 152 адміністративного Кодексу України підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу та зобов'язаний усунути допущені пошкодження будинку за свій рахунок та привести приміщення до попереднього стану.

У разі, якщо самовільне перепланування або переобладнання призводить до погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та порушуються права інших споживачів, зазначені роботи виконуються виконавцем послуг, питання відшкодування вартості цих робіт власником, наймачем (орендарем) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення вирішується у судовому порядку.

Потребує уваги питання перепланування і переобладнання квартир, що знаходяться у власності громадян та нежитлових приміщень будинків, що в більшості випадків здійснюється без жодних погоджень з порушенням вимог норм та правил.

Погіршення стану протипожежної безпеки обумовлене застосуванням при виконанні будівельних робіт виробів та матеріалів з невизначеними показниками пожежної небезпеки, заміна вхідних дверей з нормативними значеннями межі вогнестійкості на двері з невизначеними значеннями межі вогнестійкості, скління балконів і лоджій, що згідно вимог нормативних документів забезпечують захист мешканців у випадку пожежі протягом часу необхідного для прибуття пожежних підрозділів та проведення рятувальних робіт. Крім того погіршення рівня стану забезпечення пожежної безпеки житлових будинок обумовлене тим, що мешканці влаштовують на технічних поверхах і сходових клітках приміщення комор, які в подальшому завантажуються значною кількістю горючих матеріалів.

Звертаємо особливу увагу власників житлових будинків чи квартир на те, що при виконанні робіт з перебудови жилих приміщень керуватися вимогами законодавства України і цінити власне життя.

svalyava.org/news

[версія для друку]


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні
TyTa