Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Інформація для підприємців

Проведена зустріч з власниками «таксі»

У понеділок, 9 лютого в приміщенні міської ради відбулася зустріч міського голови з власниками «таксі», які надають послуги з перевезення пасажирів.
Темою зустрічі було обговорення питання щодо впорядкування стоянок автомобілів «таксі» на території міста Сваляви. 

Приємно відзначити, що представники надавачів послуг таксі готові плідно співпрацювати з міською радою та всіляко сприяти у наведенні порядку у цій сфері. 

Результатом зустрічі стало прийняття рішення щодо визначення місць для стоянок автомобілів таксі в центрі міста, що будуть враховані при розробці міською радою Правил паркування автотранспорту, які планується подати на розгляд громадськості найближчим часом, після чого їх буде затверджено рішенням сесії міської ради.

Міськвиконком


Зміни у законодавстві, що стосуються оренди вільних від забудови земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності
 
Віднедавна змінилися вимоги щодо надання в оренду вільних від забудови земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності. До початку цього року вільні від забудови земельні ділянки із земель державної та комунальної власності повинні були надаватися з аукціону лише у власність, з прийняттям Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік” такі вимоги законодавця стосуються і надання в оренду земельних ділянок. 

Метою таких нововведень було залучити додаткові кошти до місцевих бюджетів, оскільки в ході торгів ціна на земельну ділянку може суттєво зрости. Для інвестора аукціон також має свої переваги, оскільки оформлення технічної документації по відведенню земельної ділянки та визначення її меж в натурі проводиться продавцем до аукціону (інвестор економить свій час та гроші).

Однак прийняття хорошого за змістом і суттю закону отримало неоднозначну оцінку орендарів, орендодавців та експертів.

З метою надання вільних від забудови земельних ділянок у відповідності до чинного законодавства України Свалявська міська рада вже затвердила перелік земельних ділянок, які передбачені для надання в оренду з аукціону.

Зараз замовник проведення аукціону – міська рада – працює над укладенням договору з організатором проведення аукціону – землевпорядною організацією – для підготовки матеріалів до проведення земельних торгів.

Організатор проведення торгів – землевпорядна організація -   буде займатися складанням проекту землеустрою, визначенням меж земельної ділянки в натурі, проведенням експертної грошової оцінки земельної ділянки та встановленням стартової ціни з урахуванням ринкової вартості, виготовленням технічного паспорту на земельну ділянку.

Повідомлення про виставлені на аукціон земельні ділянки публікуються в загальнодержавному офіційному друкованому засобі масової інформації, на веб-сайті Держземагентства. Крім того, безпосередньо на земельній ділянці розміщується рекламний інформаційний щит.

Після надходження документації щодо сформованих лотів у засобах масової інформації друкується оголошення із зазначенням дати проведення аукціону та лотів, що виставляються на ньому, з відомостями про розмір, місцезнаходження земельної ділянки, цільове призначення, встановлені обмеження та обтяження, стартову ціну, місце і час проведення аукціону.

В аукціоні можуть брати участь особи, які відповідно до Земельного кодексу мають право на набуття у власність або оренду земельних ділянок, а також сплатили реєстраційний та гарантійний внески.
Наприкінці хочу зазначити, що останнім часом у місті Сваляві, як і по всій Україні, відчутно зріс попит на вільні земельні ділянки, а оскільки з кожним роком по мірі освоєння й забудови територія вільних земель поступово зменшується, то питання ефективності й раціональності розпорядження вільними земельними ресурсами, що перебувають у розпорядженні міської ради, набуває особливої ваги.

Світлана ЛЯХОВИЧ, 
начальник відділу земельних ресурсів м. Свалява


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com