Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Інвестиційна політика


За роки незалежності України економічний потенціал Сваляви формується не на пустому місці. Завдяки вигідному сполученню, природним умовам та достатній робочій силі місто після Другої світової війни перетворилося в один з промислових центрів Закарпаття.
 
Нині визначено основні пріоритетні напрямки розвитку промисловості, виходячи із місцевих ресурсів, зокрема використання мінеральних вод, лісу та сільськогосподарської продукції, відновлюються втрачені економічні зв’язки.
 
У загальному обсязі переважає виробництво мінеральної води, іншої харчової продукції, а також виробів лісової та деревообробних галузей. Цілющі мінеральні води „ Поляна квасова”, „ Лужанська”, яку розливають великі й малі підприємства різних форм власності, відвантажують споживачам України, експортують до багатьох країн світу.
 
Останнім часом інтенсивно здійснюється структурна перебудова економіки міста, основу якого становить мале підприємництво. Воно, в значній мірі, вирішує питання зайнятості населення, насичення ринку товарами. Малий і середній бізнес утверджується у виробничій сфері, закладах торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення.
 
Місцева влада всіляко сприяє посиленню діяльності товаровиробників, їх правового захисту, створенню умов для залучення нових інвестицій.
 
 
Відповідно до Закону України „ Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області” реалізується ряд проектів щодо розширення виробництва, впровадження найсучасніших технологій, випуску конкурентно спроможної на світовому ринку продукції.
 
Унікальне геополітичне становище Закарпаття на перехресті транспортних, торгівельних, комунікаційних міжнародних шляхів і збігу кордонів України з Угорщиною, Словаччиною, Румунією, Польщею завжди сприяло розвитку муніципального та регіонального співробітництва.
 
Так, більше 30 років жителі Сваляви підтримують дружні стосунки із містом – побратимом Стара Любовня( Словаччина), з м. Нірмигальді та м. Балашодьормот ( Угорщина), складено протокол намірів на співпрацю з м. Гера ( Німеччина).
 
У рамках співдружності між містами здійснюється конкретна, неформальна, активна співпраця територіальних громад, громадських і національно – культурних об’єднань, мистецьких колективів, молодіжних організацій, установ освіти, спортивних організацій.
 
Ми завжди раді всім, хто прагне приєднатися до нас, по – господарськи використовувати багатства нашої землі, захищаючи екологію навколишнього середовища, примножуючи славу і красу!
              


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com