Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Мінеральні джерела


Мінеральні води – лікувальна база
 
На гербі Сваляви, затвердженому міською радою, виділяється колоритна постать господаря, що надливає у дерев’яну діжу життєдайну воду. Цей символічний штрих в якійсь мірі розкриває таємницю назви міста, яке здавна славилося цілющими джерелами на його околицях. Ці унікальні води у народі прозвали „ Святими криницями”. Вони, нуртуючи з глибинних пластів Карпат, дарують людям здоров’я і силу, а цій Благодатній місцині приносять визнання не тільки в Україні, але й а рубежем.
 
Тому одна із версій найменування міста пов’язана із слов’янським походженням слова „ Соль – сіль” ( сода соляна – солена). Адже на його території знаходяться соляні мінеральні джерела. Свого часу тут, біля річок Свалявки і Латориці, був перевалочний пункт, звідки доставлялась сіль із „Сільнички Європи” – Солотвина у різні краї.
 
Збереглися до наших днів перекази, що гуни, шукаючи сою історичну батьківщину, перейшли через верхів’я Карпат і перед ними відкрилися чарівні краєвиди. Дався взнаки тривалий перехід, і племена, щоб втамувати спрагу, спинилися біля джерела. Унікальна на смак чудодійна вода повернула їм сили, додала наснаги. Омиті цілющою водою рани швидко зарубцювалися, і гуни після деякого відпочинку рушили у Дунайську низовину, понісши із собою легенду про незвичайну лікувальну воду. Досі вона не стерлась у пам’яті поколінь.
 
 
Вчені вважають, що геологічний вік мінеральних вод Свалявщини становить 65 мільйонів років. У результаті горотворчих процесів близько півтора мільйона років тому в гігантських розколинах зібралася вода, як у замурованій коморі. І тисячоліттями вбирала в себе чарівні сили матері – природи, збагачувалася солями і мінералами.
 
У західній частині українських Карпат, на Закарпатті, зосереджено більшість мінеральних вод України, представлено майже всі їх типи. Води унікальні за своїм складом та лікувальними властивостями. Тож невипадково людство знову повернулося до вживання мінеральної води як складової здорового способу життя.


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com