Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

З 1 січня 2016 року Свалявські заробітчани сплачуватимуть податок до українського бюджету12.11.2015

Верховна Рада прийняла Закон №2330а «Про зовнішню трудову міграцію» в другому читанні .
 

Таке рішення було прийняте 5 листопада, «за» проголосували 304 народні обранці. В середу, 11 листопада, Закон був переданий на підпис Президенту. Після його підписання документ вступає в силу з 1 січня 2016 року.


Згідно цього закону, кожен заробітчанин буде змушений укладати трудовий договір з іноземним роботодавцем та сплачувати податки та збори до українського бюджету. 


У законопроекті під назвою «Про зовнішню трудову міграцію», який  зобов'язує заробітчан сплачувати податки і збори згідно з українським податковим законодавством, нема чіткої суми, що мають сплачувати заробітчани, чи алгоритму її вирахування. Суму визначить  уряд.

 

"Можливо, заробітчани будуть платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) такий же, як і фізичні особи-підприємці – 34,7% мінімальної зарплати, а це 422 гривні на місяць у 2015 році", - прокоментував законопроект міністр соцполітики Павло Розенко, ще при його внесенні  на розгляд.

 

 

Чіткої цифри, скільки саме українців працюють за кордоном, нема. Якщо урядовці називають цифри від 3 до 5 мільйонів, то експерти аргументують, що це радше загальна кількість українців, які живуть за кордоном, тобто діаспора. А тих, які дійсно працюють – близько 1,5 мільйона. 25% з цього числа працюють без оформлення трудових відносин. Наприклад, в Італії таких 30%, у Польщі –50%.

 

 

 

Свалява

 ©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com