Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Свалява:Найскорботніший день календаря - Страстна п'ятниця29.04.2016

 Згідно з християнською традицією, Страсна п'ятниця - найсумніший день, присвячений поминанням страждань і смерті Христа.


У п'ятницю розіп'яли Ісуса, Сина Бога, за гріхи всього людства і в знак прощення і спокутування всіх гріхів.
 

У Страсну п'ятницю в церквах в знак глибокої скорботи не дзвонять у дзвони. А віруючі у цей день нічого не їдять і не п'ють, навіть води до обідньої служби, коли під час богослужіння виносять плащаницю, в яку загорнули Ісуса Христа.


Після обіду віруючі також дотримуються суворого посту. У Страсну п'ятницю дозволені тільки овочі і фрукти, пісний хліб. Варені страви і рослинна олія заборонені.


У Страсну п'ятницю не можна працювати, не можна прати, прибирати, копати землю, рубати і різати, шити, в'язати і прясти. Також забороняється веселитися, сміятися, співати пісні, сваритися, скандалити, лихословити. Страсну п'ятницю треба провести в молитві і покаянні, а ввечері можна починати пекти паски. Щоб уберегти себе від дії отрут, не можна нічого пити у Велику п'ятницю.


Але якщо в цей день спекти паску, кажуть, вона ніколи не зіпсується, не покриється цвіллю і буде володіти цілющою силою – виліковувати від хвороб, берегти будинок від блискавок і пожеж.


У народі кажуть, що якщо в Страсну п'ятницю вивісити сушити білизну, вона покриється краплями крові. Щоб отримати сильний оберіг, в цей день треба освятити перстень.Свалява 


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com