Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Міжнародні спортивні ігри молоді у Сваляві03.06.2009

Великий спорт починається з малого спорту. Щоб мати майстрів високого класу, потрібна хороша надійна власна зміна, підготовлена в залах, на ігрових майданчиках тренерами-професіоналами, котрі знають, як домогтися високих результатів і що для цього потрібно робити.

Роблячи акценти на розвиткові дитячого спорту, підготовці юні до участі в змаганнях різних рівнів, де перевіряються і майстерність, і фізична та технічна підготовки, можна сподіватися на високий клас спортсменів, котрі з часом успішно поповнять когорту старших колег, переймуть від них символічну естафетну паличку звитяг.

З цією метою кілька років тому містами-побратимами були започатковані Міжнародні спортивні ігри молоді. Договір уклали керівники місцевих самоврядних органів міст Стара Любовня (Словаччина), Нові Сонч і Полянець (Польща), Всетін (Чехія), Нірмігальді (Угорщина) та Свалява. Перші випробування сил вже відбулися раніше у польському місті Полянець.

Цьогоріч приймати юних спортсменів на міжнародному рівні випала честь нашому районному центру. Міжнародні юнацькі ігри „Свалява-2009" розпочалися урочистою частиною, яка відбулася в районному Будинку культури. І хоч усе для торжеств було приготовано на центральній площі навпроти міськради, однак погода розпорядилася по-своєму. Втім, і не завадила. У барвистих спортивних формах своїх клубів команди розташувалися у великому залі закладу культури. Учасників змагань на сцені представляли в ошатному вбранні й з табличками в руках учні міської ЗОШ №3. Наснаги олімпійцям додавала присутність у залі державних прапорів кожної країни та звучання національних гімнів. Гостей привітали, побажали високих спортивних результатів міський голова Іван Ревтій та голова районної ради Михайло Воронич. Присутні на торжестві представники міста-побратима Старої Любовні, перший заступник старости міста Всетін Івета Таборска, голова самоврядного органу з Нірмігальді Ністор Ференц, представники делегації з Нові Сончу Єва Береш та з Полянця Славомір Жідловскі, консул Угорщини в Ужгороді Антал Суромі говорили про шляхетну місію єднання великої європейської родини, насамперед сусідніх народів. Адже юнацькі ігри, безумовно, сприяють зміцненню братерських зв’язків між спорідненими країнами, утверджують народну дипломатію, здатну ці зв’язки розширити, примножити, спрямувати у надійне партнерське русло.

Гостям Сваляви, безперечно, припав до душі святковий концерт, підготовлений силами колективу районного будинку культури, свалявської школи мистецтв та фольклорного гурту «Народні музики» під керівництвом Павла Андрійовича Личка.

Власне змагання проходили на базі спортивних залів будівельного ліцею, технічного коледжу та стадіону «Авангард». В п’ятницю відбулися зональні ігри, в суботу – півфінальні та фінальні.

Символічно, що широкомасштабний захід за участі шістьох збірних команд, з яких п’ять – зарубіжні, провели у переддень Міжнародного дня захисту дітей. Таких представницьких змагань місто давно не знало. Помірятися силами приїхали волейболісти, футболісти, легкоатлети. Кожна команда була представлена чотирма десятками юних спортсменів разом з тренерами. Супроводжували їх по троє офіційних осіб – представників місцевих самоврядних органів кожної з країн.

Забігаючи наперед, відзначимо високий рівень підготовки юних спортсменів з міста Нові Сонч (Польща). І на футбольному полі, і на волейбольному майданчику відчувалася їхня майстерність – вміння тримати м’яч, володіти ситуацією, диктувати власні умови, бути сконцентрованим на прийом, добре бачити поле, – словом, усі ті складові, що створюють успіх, а з ним ведуть до позитивних кінцевих результатів поєдинків. Це, зокрема, видно було під час змагань волейболістів. На пропозицію гостей, до програми юнацький ігор входив не лише класичний волейбол, а й так званий змішаний – «мікс», коли основний склад юнаків доповнювався двома дівчатами. Це дещо збило з пантелику господарів майданчика, які не готувалися до таких поєдинків. Але, як мовиться, воля гостей – закон, тим більше, що таке бажання виявили представники Старої Любовні і Нового Сончу. Певні неузгодження вийшли і з віковим цензом, позаяк наші виставили юнаків 1994 року народження і вище, а гості - 17-літніх, що, звісно ж, позначилося і на малюнку гри, і, безперечно, результатах.

Зрештою, господарі майданчика – юні свалявці, достойно захищали спортивну честь в усіх видах змагань. Волейболісти досить легко здолали опір суперників з Всетіна (Чехія) - 2:0. З однаковим результатом - 2:1 хлопчики перемогли і однолітків зі Старої Любовні (Словаччина) та м. Полянець (Польща). Щоправда, різниця в роках позначилася на фінальному поєдинку, де наші земляки зустрічалися з юними представниками волейбольного клубу Нові Сончу. Обидві партії були за гостями, які практично досить легко здолали опір суперника, відвівши йому роль наздоганяючого. У результаті переконлива перемога - 2:0. Так само скінчилися ігри і в класичному волейболі (юнаки і дівчата), де також у фіналі наші зустрічалися з командою Нові Сончу.

На футбольному полі картина була схожою. Тут теж домінували юні майстри шкіряного м’яча з польського міста Нові Сонч, які й стали переможцями турніру. Наші на цих змаганнях були другими.

На бігових доріжках, у секторах нашим юним легкоатлетам спочатку таланило. Перше місце на стометровій дистанції виборов Іван Попович. Юрій Юртин з Поляни не мав собі рівних у бігу на 1000 метрів. Золоту медаль виборов Василь Мішко (тренер Томаш Горват) у штовханні кулі. Не поталанило в естафеті 4 по 400 метрів, де за нашу команду бігли Владислав Бочко, Іван Попович, Евлелія Шварц та Вікторія Причина. На одному з етапів юний свалявець надто різко ввійшов у поворот і не втримався на ногах. Були втрачені цінні секунди, а з ними і можливість увійти до призової трійки. В результаті команда посіла лише четверте місце.

Набравши максимальну кількість очок, юні спортсмени з Польщі стали переможцями міжнародного турніру. Наші ж земляки заслужено отримали срібло. Бронзовими призерами стали спортсмени з міста Полянець (Польща). Команди-призери були нагороджені кубками та дипломами, у члени найрезультативніших команд – 150-ма медалями. Всім учасникам Міжнародних спортивних ігор молоді „Свалява-2009" було вручено пам’ятні медальйони «Партнерство. Свалява-2009», які, на прохання міськради, допоміг виготовити приватний підприємець Василь Гунда. Кожна з команд отримала і пам’ятний кубок – усього 18 їх знайшли своїх господарів.

По завершенню Олімпіади міський голова Іван Ревтій передав естафету представнику словацького міста Стара Любовня, де наступного року проводитиметься чергова Олімпіада.

Варто зазначити, що юні спортсмени всякчас перебували в атмосфері доброзичливості та щирої уваги. Чимало з них заприятелювали, обмінялися адресами, зав’язали приязні зацікавлені стосунки. І тут слід віддати належне усім, хто допомагав міськраді в організації дійства. Насамперед, районному відділу МВС (начальник В.М.Сверлович), особовий склад якого все зробив для безпечного перевезення команд, охорони громадського порядку в місцях проживання учасників змагань тощо. Про побутові зручності, інші потреби учасників Олімпіади під час змагань подбав колектив виробничого управління комунального господарства (директор В.В.Немеш). Предметною та вчасною була й участь в організації спортивного свята підприємства «Свалява-міськбуд» (В.О.Дев’ян). Особлива подяка команди юних свалявців – народному депутату України О.М.Кеменяшу, з допомогою якого всі наші хлопці й дівчата змагалися в новій зручній спортивній формі.

Щож, всього тобі найкращого, Олімпіадо-2009! Готуємося до переможного побачення з Олімпіадою-2010!

Міськвиконком©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com