Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Закарпатців закликають не рвати первоцвіти21.03.2012

Щороку повторюється одна й та ж картина: на узбіччях доріг та на ринках пропонують найбільш вразливіший товар — ранньоквітучі рослини.

Для квіткових «браконьєрів» початок весни — золота пора. Після тривалої зими рослини, що ростуть навесні, завжди привертають до себе увагу красою, адже це перші розквітлі рослини. На жаль, часто їх зривають, складаючи у великі букети, які згодом цілими оберемками реалізують. Тому, по усій Україні щороку проводиться операція “Первоцвіт” – природоохоронці, правоохоронці та лісівники штрафують продавців та збирачів весняних квіток.

Посилено контроль і на пунктах пропуску через державний кордон. Звичайно, таке незаконне вилучення дикорослих рослин із природного середовища, не викорінити допоки будуть бажаючі купувати квіти. Пам’ятаймо, збираючи квіти ми знищуємо їх, купуючи допомагаємо знищувати! Згідно чинного законодавства ті, хто знищує червонокнижні рослини, мусять платити штраф в залежності від виду рослини – від 59 до 118 гривень за кожну вилучену квітку. Крім того, за збирання від 11,80 до 22,80 гривень за рослину.

На Закарпатті росте понад 10 видів первоцвітів, які занесені до «Червоної книги України» та мають регіональне значення: шафран Гейфеля, рябчик, проліска дволиста, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, первоцвіт весняний, зубниця залозиста, нарциси та ін. Вони можуть зникнути, якщо їх не оберігати. Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла, цибулинки та бруньки.

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області закликає усіх утриматися від збирання та придбання ранньоквітучих рослин, що дасть можливість зберегти червонокнижні рослини для майбутніх поколінь.

Джерело: Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.

За матеріалами svalyava.org©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com