Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Свалява : Сімерська срібна вода буде платною?06.04.2015

 В кінці села Сімер Перечинського району є джерело, з якого тече срібна вода. Там завжди черги – зупиняються не лише туристи, які їдуть у Лумшори покупатися в чанах, а і приїжджають люди з Ужгорода, Чопа, Сваляви набрати безкоштовно чистої  води. Дехто набирає не пляшку-дві, а по 300-500 літрів – для себе, родини, сусідів. Вода може стояти у пляшці місяць-два – не цвіте, не змінює колір, не втрачає смаку.


Останніми роками ширяться чутки, що один бізнесмен ось-ось приватизує джерело і водичку можна буде набрати за гроші. Щоразу, коли ішла по воду, думала: чи пощастить ще сьогодні набрати безкоштовно.


Питаю чоловіків що і до чого. Кажуть, що працюють тут за вказівкою народного депутата України, який родом із сусіднього села Тур’ я-Ремета.


Сільський голова Сімера Володимир Бугай сказав, що місце в урочищі Глубокому окультурюють. Є всі дозвільні документи.


По воду в Сімер приходить багато людей, туристів. Оплачує роботи Роберт Горват. Звернемося в РЕМ, аби допомогли нам освітлити місце, бо чимало людей набирає воду вночі, – каже пан голова. Він запевнив, що до джерела й надалі всі бажаючі матимуть доступ.У телефонній розмові Роберт Іванович сказав, що там буде зведено капличку і всі роботи фінансує він.


Років 20 розповідаю всім про чудову сімірську водичку, кажу людям, аби ішли набирати собі. Рік тому мав розмову з владикою Міланом Шашіком. Ми думали, як би то зробити, аби люди не залишали після себе сміття біля джерела. Вирішили звести капличку, окультурити те місце, зробити якусь родзинку для туристів, аби  фотографувалися. Уже є проект. Внизу буде все забетоновано, аби люди могли зручно набирати воду. Встановимо 4 колони, навіс, зведемо капличку, встановимо купол, хрест, можливо, якусь скульптуру, – розповів пан Горват кореспонденту «Карпатського об’єктива». Він запевнив, що всі бажаючі й надалі зможуть набрати воду безкоштовно.

 

 

 

Карпатський  об 'єктив©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com