Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Свалява: На Закарпатті перебуває Посол Канади в Україні16.04.2015

 На Закарпатті перебуває Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. У вівторок він зустрічався з керівництвом краю – головами обласної ради Володимиром Чубірком та обласної держадміністрації Василем Губалем.


Романа Ващука призначено на посаду менше року тому. Свого часу, з 1994 по 1998 роки вже працював радником у Посольстві Канади в Україні. Має українське коріння – його батьки емігрували до Канади після Другої світової війни.


Василь Губаль подякував пану Послу за ту підтримку, яку надає Канада нашій країні. «Ми це відчуваємо, ви і морально і матеріально нам допомагаєте. Наші стосунки стали більш динамічними. Наш край активно співпрацює з багатьма регіонами Європи, також хочемо залучити інвесторів із Канади. Ми відкриті до співпраці. Прозорість і публічність в діях – головне для цього», – зазначив голова ОДА.

 


За словами Посла Україна є ключовим європейським партнером Канади, яка і надалі підтримуватиме розвиток демократії та верховенства права у незалежній Україні. «Свого часу закарпатці, які виїхали в Канаду активно допомагали розбудовувати країну. Нині ж ми надаємо підтримку, в тому числі і у військовій сфері. Через проекти підтримки ми вже залучили 400 млн. доларів. Головне, що наразі і керівництво країни, і громадяни хочуть змін в своїй країні. І тепер саме час для таких змін», – вважає Роман Ващук.


 

Володимир Чубірко зауважив, що в ході реформування нам буде корисний досвід Канади, зокрема при зміні системи управління. «На жаль, за останні 20 років система державного управління, оборони країни зруйнована. І нам треба допомога в першу чергу на шляху децентралізації влади. Ми вдячні, за підтримку Канадою наших прагнень жити у вільній країні. Вдячні за ті добрі справи, робить ваша країна для нашого народу. Ми прагнемо найактивніше співпрацювати з різними регіонами Європи. Завдяки цьому налагоджені контакти у сфері культури та економіки з різними областями Чехії, Угорщини, Словаччини, Польщі, Румунії та багатьох інших країн. Тому пропонуємо налагодити партнерські контакти із регіонами Канади заради обміну досвідом, і в першу чергу в реалізації кроків з децентралізації», – запропонував керівник ради.

 

 

 

 

Карпатський  об 'єктив
 ©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com