Свалява - офіційний сайт міста

http://www.svaliava.osp-ua.info

Свалява:Діти – наше демографічне майбутнє08.06.2015

 Становище дітей у країні визначає ії соціально-економічне і демографічне майбутнє. Тому одним із найважливіших завдань держави є сприяння розвитку молодого покоління, задоволення його потреб і виконання обов’язків.Соціально-економічна нестабільність негативно вплинула на демографічну ситуацію в області. І насамперед, це стосується молодого покоління – однієї із найменш захищених груп населення.

 

 

В області майже одну п’яту, або 239222 особи, становлять діти віком до 15 років, їх чисельність порівняно з 2013 роком збільшилася на 1,2 тис. осіб або 0,6%.

 

Зростання народжуваності за останні роки спостерігається завдяки тому, що у дітородний вік почали вступати більш чисельні когорти жінок. Питома вага жінок репродуктивного віку (15–49 років) в загальній їх чисельності поступово зростає. Аналіз народжуваності за віком матері засвідчує, що серед жінок, які перебувають у шлюбі, так і в тих, які не перебувають у ньому, найбільша частка народжених дітей припадає на вік жінки 20-24 роки.

 

 

Порівняно з 2013 роком кількість народжених в цілому зменшилася на 114 осіб або на 0,6%. Показник загальної народжуваності є одним з найвищих серед регіонів країни. Більший від середньо обласного показника він у Виноградівському, Перечинському, Рахівському та Іршавському районах, найнижчий – містах Ужгород, Мукачево, Чоп та у Берегівському районі.

 

 

Кількість померлих дітей у віці до 1 року порівняно з 2013 роком зменшилася на 27 осіб або на 13,8%. Найбільше дітей зазначеної вікової групи померло у Свалявському, Рахівському, Тячівському та Виноградівському районах.

 

 

Формування високих життєвих стандартів, зміна соціального статусу жінки, зростання рівня ії освіти, внутрішньодержавні процеси – це складові, що характерізують умови прийняття рішень відносно народження дітей.

 

 

 

 

Карпатський об'єктив©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com